tv/film
Kríza stredného veku (komédia)

...skutočný život sa začína, keď ho prestaneme brať vážne...

Komédia, ktorá úsmevne rieši príbeh mladej študentky Evy, ktorá ako víchor vstúpi do života svojho profesora a obráti všetky jeho životné hodnoty hore nohami.


Tvorcovia:
Scenár : Rasťo Boroš
Režisér : Pavol Korec
Dramaturg : Ján Luterán
Hlavná kamera : Ján Melliš
Architekt : Viera Dandová
Kostýmy : Simona Vachálková
Producenti : Formats Pro Media.r.o
                      Zuzana Balkóová
                      Judita Gembická
Koproducent : AVI studio


Vývoj tohto filmu finančne podporil Audiovizuálny fond.


Vo filme uvidíte:


Gabiku Marcinkovú ako Študentku Evu (18)


Som sladký sen mužov v kríze stredného veku a nočná mora ich žiarlivých manželiek.“Na motívy poviedok Pavla Vilikovského - "Čarovný papagáj a iné gýče"

Príbeh rozpráva o mladej študentke Eve (18), ktorá vstúpi do života svojho profesora Kúcanského. Kúcanský je starnúci profesor scenáristiky, ktorý má pocit , že všetko dôležité v živote už premeškal. Mladá Eva je svetielkom v jeho živote. Kúcanský ju musí naučiť nielen ako sa píše scenár ale aj to, ako to v skutočnosti za socializmu bolo. Eva sa s Kucanským hrá, vyberie si pre ročníkovú prácu knihu svojho profesora a vykladá si ju optikou svojho veku . Drzo a kriticky. V jej príbehoch všetky staré teórie a klišé dostávajú nový význam a jej postavy ožívajú a komunikujú s autorom. Kucanský ako jej pedagóg sa nechá vtiahnuť do hry a postupne sa navzdory svojim zásadám namotáva na Evine nevinne vyzerajúce motúziky.

A na tomto pozadí sa od januára po leto medzi Kúcanským a Evou vybuduje vzťah, ktorý prerastie do rýchleho a fatálneho mileneckého pomeru, na konci ktorého profesor Kúcanský stratí všetky svoje ilúzie, no i sebaklamy a opäť získa pocit istoty a šťastia.

© formatspm.sk 2010      vyrobilo mediago